0545 192 63 00

Kalıcı Kaş

Kaşlar yüz güzelliğinde ve estetiğinde oldukça öneme öneme sahiptir. Gözler ve çevresi güzellik, estetik ve hatta iletişimde büyük önem taşırken kaşlar da bakışların mimarı olduğu için ifade açısından oldukça önemlidir. Yüzün açılarına ve orantısına uygun, doğallıktan uzaklaşmadan tasarlanmış kaşlar estetikte  büyük avantaj sağlar. Şanlıurfa Kalıcı Kaş uygulamasında, Kişinin olduğundan daha genç ve dinamik görünmesi, sert ifadenin yumuşatılması, düşük gözlerin daha kalkık görünmesi doğru kaş tasarımı ile mümkündür.

Kıl Tekniği Kaş Tasarımı

Öncelikle yüze uygun kaş ölçülüp, kalemle çizilerek işlem yapılacak en uygun modele karar verilir. Uygulama yapılacak bölge, lokal anestezi kremi ile uyuşturulur. Steril tek kullanımlık iğneyle pigment boyaları cilt altına yerleştirilir. Cilt altına zerk edilen pigment boya, kaş yapısına ve rengine uygun seçilmelidir. Kıl tekniğindeki amaç isminden de anlaşılacağı gibi kıl şeklinde boyamadır.

Yüze en uygun kaş modelini belirleme

Yüze ideal kaş öncelikle ölçümlerle belirlenir. Alın genişliği, göz  büyüklüğü, küçüklüğü veya düşüklüğü, burun açısı, yüz genişliği baz alınarak  kaşların ölçümü yapılmalıdır.
Yanlış yapılmış kaş, kişiyi olduğundan yaşlı, yüzündeki herhangi bir uzvu olduğundan büyük veya yüz ifadesini sert gösterebilir. Yapılan işlemin amacı, doğru rengi kullanarak aradaki boşlukları doldurup, kaşı muntazam bir hale getirmek olduğu için kaşın kıllarının yumuşak veya sert olmasının bir etkisi yoktur.  Kıl tekniği ile kaş tasarımı işlem süresi 1,5-2 saat arasında değişmektedir. Olağan üstü alerjik bir cilt tipi değilse hiçbir yan etkisi yoktur. Kullanılan boyaların kalitesi önemlidir. Kaliteli kök boyası kullanılmasına özen gösterilmelidir. Normal günlük kullanılan kaş kalemleri ve makyaj malzemelerine alerjisi olanlar kalıcı makyajı  tercih etmektedir. Kıl tekniği ile yapılan kaşların kalıcılık süresi 1–1,5 yıl arasındadır. Bu süre koyu renklerde daha uzun, açık renklerde daha kısadır. Belirli aralıklarla 6-8 ay arayla, rötuş yapılarak solan renk canlandırılır. Kullanım süresini aza indiren en önemli faktör yağlı ciltlerdir.

Kıl tekniği ile kaş tasarımının avantajları
Kıl tekniği ile kaş tasarımının diğer tekniklere göre en önemli avantajları doğal kaş kıllarınıza hiçbir zarar vermemesi, istediğiniz zaman rahatça sildirip farklı bir şekil yaptırabilmenizdir. En önemli avantajınız kaşınıza işlem yapıldığının hiç belli olmaması, doğallığını korumasıdır. Kıl tekniği ile kaş tasarımı sonrasında ilk üç dört gün su değmemesi gerekir. Önerilen kremle nemli tutulmalıdır. Dört gün sonra hafif kabuklanan bölgeler kendiliğinden dökülecektir. Bu süre içinde kabuklanan bölge asla elle soyulmamalıdır. İlk yapıldığında koyu olan renk on gün sonra doğal bir hal alır. Kıl tekniği kaş tasarımı her mevsimde uygulanabilir. İlk 3-4 gün işlem bölgesine su değmemesi gerektiği için havuza ve denize girilmemesi önemlidir. Rengin solmaması için güneşe çıkıldığında koruyucu krem kullanılmalıdır. İşlem sırasında uygulama yapılacak bölge lokal anestezi kremi ile uyuşturulduğundan ağrı hissedilmez. İşlem sonrasında ise kısa süren çok hafif bir sızı hissi olabilir. Çok koyu ve kalın olmamak kaydıyla alın ve göz aralığı müsaitse bu modaya uymalarını tavsiye edilmektedir. Kalın kaş her zaman genç ve dinamik bir görüntüye sahip olunmasını sağlar.


İpek Kirpik

Şanlıurfa Güzellik Salonumuzda, İpek kirpik uygulamasında, ipekten yapılmış kirpiklerin, üst göz kapağındaki kirpik diplerine tek tek yapıştırılmasını sağlar.  Normal takma kirpiklere kıyasla daha uzun süre kullanabileceğiniz ipek kirpikler, su, duş, ter, egzersiz, gözyaşı, deniz ve havuz suyuna dayanıklıdır. Üstelik uyku esnasında oluşan baskı ve sürtünmeler de bir sorun yaratmaz. En büyük özellikleri ise göze ağırlık vermemesi ve kişinin kendi kirpiklerine bir zararının olmamasıdır. Takıldıktan sonra 90 güne kadar kullanabilir, üç ayın sonunda dökülmese bile yeniletebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:
  • İpek kirpik uygulamasından 48 saat önce kirpiklerinizi fazla ovuşturmamalı ve herhangi bir işlem uygulamamalısınız.
  • Uygulama öncesi ciltteki makyaj kalıntıları özel temizleme sütü ile temizlenmelidir.
  • Uygulama boyunca gözler kapalı olmalı, kullanılıyorsa lensler çıkartılmalıdır.
  • Uygulama sonrası 48 saat boyunca rimel kullanılmamalıdır.
  • Yağ bazlı temizleyiciler, makyaj sökücü kremler ve göz kremleri kirpik diplerine sürülmemelidir.

Web Tasarım: Sitenhazir