0545 192 63 00

CİLT BAKIMI
Kadın erkek hemen herkes cildinin güzel olmasını ister, ama herkes cilt bakımı yapmaz. Bayan olarak Şanlıurfa cilt bakımı yapanların oranı cilt bakımı yapmayanlardan fazla iken, durum erkeklerde tam tersidir. Ne yazık ki erkeklerin çok azı cilt bakımına önem vermektedir. Oysa cilt bakımı asla hafife alınacak bir konu değildir ve zamanında tedbir alınmazsa ciltte geri getirilemeyecek hasarlar kalabilir, ayrıca bakımsız cilt zaten erken yaşlanmaya mahkumdur. Sivilce ve siyah noktalarla uğraşmak, makyajla uyumak, makyajı iyi temizlememek ya da cilt bakımlarını aksatmak cildi yıprattığı gibi büyük cilt problemlerine de yol açmaktadır. Alkol ve sigara tüketimi, beslenme alışkanlıkları ve çevresel etmenlerle zamanla canlılığını yitiren cildin düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir.
 
Cildin tazeliğini ve pürüzsüzlüğünü korumak için yapılması gereken cilt bakımı, cilt üzerinde biriken ölü tabakayı temizleyerek cildi yenilemek için yapılan uygulamaları kapsar. Daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılan düzenli cilt bakımı ile,
  • Ciltte oluşan aknelerin giderilmesi
  • Doğum veya çevresel faktörlerden dolayı meydana gelen cilt lekelerinden cildin arındırılması
  • Cilt gözeneklerinin sıkıştırılması
  • Ciltte renk değişikliklerinin eşitlenmesi sağlanmaktadır.
Cilt bakımı nasıl yapılır?
 Evde kendiniz bitkisel veya kozmetik ürünler ile doğal cilt bakımı yapabileceğiniz gibi, Alanya cilt bakım merkezinde cilt bakım uzmanlarımıza cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Eğer cildinizde kalınlaşma, yoğun ve büyük lekeler gibi problemler varsa, bu lekeler için profesyonel cilt bakım uzmanlarından yardım almanız gerekmektedir.
 
Cilt Bakımı Yaptırma Dönemi
Gençlik yıllarında özellikle sivilce ve siyah nokta olarak görülen cilt problemleri, evde uygulanabilecek basit cilt bakımı yöntemleri ile giderilebilirken bu dönemden sonra evde bireysel olarak yapılan cilt bakım rutinleri yeterli olmamaktadır. Özellikle kadınların 25 yaşından sonra ayda bir veya ihtiyaçlarına göre 2 hafta bir profesyonel cilt bakımı yaptırmaları gerekmektedir.

Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olma
Herkesin hayali olan sağlıkla parlayan ve pürüzsüz bir cilt için cilt bakımı ile birlikte birçok noktaya da dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Cildin canlılığını korumak için sigara, alkol ve fazla kafein tüketmekten kaçınılmalıdır. Sigara kullanılmasanız bile çevrenizde sigara içildiğinde sigara dumanı cildinize gelmektedir. Sigara cildinizin erken yaşlanmasına ve solmasına neden olur. Sağlıklı bir cilt için ve sağlığınız için sigara içmekten ve sigara dumanına maruz kalmaktan uzak durmalısınız.
  • Düzensiz uyku problemleri, sizin yorgun görünen bir cilde sahip olmanıza neden olmaktadır. Cildiniz için düzenli uyumaya dikkat etmelisiniz. Her gün aynı saatte yatıp aynı saatte uyanmak cilt sağlığı içinde oldukça faydalıdır.
  • Aşırı yoğun çalışma ve stresli dönemlerde kişilerin ciltleri daha çok yıpranmaktadır. Bu yıpranmayı önlemek için yoğun çalışma temposu, stresli iş hayatı olan kişiler yüz masajı gibi yöntemlerle cilt bakımı yaptırmaya dikkat etmelidir.
  • Yağlı yiyecekler ve asitli içecekler hem kilo problemi yaşamanıza hem de cildinizin yağlanmasına neden olur. Bu tür gıdaları tüketmek sivilce, siyah nokta problemlerini de artırmaktadır. Bu nedenle bu tarz gıdaların tüketimi sınırlandırılmalı, sürekli tüketmemeye dikkat edilmelidir.
Şanlıurfa Güzellik Merkezi cilt bakımı konusunda her türlü cihaz ve malzeme ile birlikte cilt bakımı konusunda uzman personeli ile Şanlıurfa cilt bakımı sektöründe söz sahibi olan bir güzellik salonudur. Esasen cilt bakımı Şanlıurfa güzellik salonları arasında mutlaka olması gereken bir estetik uygulamasıdır. Şanlıurfa cilt bakım fiyatları uygulanan yüzeyin genişliğine ve kullanılan malzemeye göre değişmektedir.

Cilt Gençleştirme


Cilt gençleştirme  otuzlu yaşlardan itibaren özellikle bayanlar açısından önem verilmesi gereken bir konudur. Ancak cilt gençleştirme çoğu zaman daha ileri yaşlara bırakıldığında kollajen kaybı çok fazla olabiliyor. Şanlıurfa  Güzellik Salonu  lazerle  cilt yenileme , cilt gençleştirme,  cilt sıkılaştırma  işlemi yapılmaktadır. Özellikle karbon peeling lazer hem leke tedavisi, hem de cilt gençleştirme açısından çok etkilidir. Şanlıurfa'da yüz gençleştirme yakıcı güneş sebebiyle daha önemlidir.

Anti-Aging


Anti-aging adı verilen yaşlanma karşıtı uygulamalar yaşlanmayı geri döndürmek için değil, önlemek veya geciktirmek için yapılır. Genç yaşlardan itibaren düzenli olarak  cilt bakımı  yapılması ve cilt koruyucu ürünler kullanılması cildin güneş, soğuk hava veya radyasyon gibi dış etkenlerden korunmasına veya minimum düzeyde etkilenmesine yardımcı olacaktır.  Şanlıurfa Güzellik Merkezi  olarak profesyonel anti-aging yaptırmak isteyen müşterilerimize cazip fiyatla cilt bakımı ve anti-aging hizmeti veriyoruz.  Şanlıurfa'da cilt bakımı  ve anti-aging yakıcı güneş sebebiyle önem arzeder.

Web Tasarım: Sitenhazir